Ničili uprchlíci vánoční strom? A napadl Trump transvestitu? Zkuste si, zda poznáte falešné zprávy

Aktualizováno 11. 12. 2016 18:49
Nepřiměřeně velký vliv falšovaných zpráv, tzv. hoaxů, se stal jedním z klíčových témat nedávno skončených prezidentských voleb v USA. Vymyšlené zprávy se však týkají i uprchlické krize či situace na Krymu. Čtenáři internetových zpráv jsou často v situaci, kdy si nejsou jisti, čemu vůbec mohou věřit. Vyzkoušejte si v kvízu, zda falešné zprávy znáte nebo je dokážete odhalit.
Načítám kvíz
 

Právě se děje

před 37 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy