Kniha ekonoma Sedláčka získala prestižní německou cenu

ČTK ČTK
11. 10. 2012 22:26
Ve Frankfurtu se Ekonomie dobra a zla stala nejlepší ekonomickou knihou roku v Německu
Tomáš Sedláček.
Tomáš Sedláček. | Foto: Ludvík Hradilek

Frankfurt - Český ekonom Tomáš Sedláček ve čtvrtek  ve Frankfurtu nad Mohanem dostal prestižní ocenění za nejlepší ekonomickou knihu roku v Německu. Informoval o tom server ihned.cz.

Populární vědec cenu Deutscher Wirtschaftsbuchpreis získal za bestseller Ekonomie dobra a zla.

Známý ekonom uspěl v soutěži, kterou už šestým rokem pořádá Frankfurtský knižní veletrh ve spolupráci s deníkem Handelsblatt a investiční bankou Goldman Sachs. Cena je dotována 10 000 eury (250 000 Kč). Není obvyklé, aby ocenění získal zahraniční autor.

Kniha českého ekonoma vyšla v Německu na začátku letošního roku a dostalo se jí pozitivního přijetí jak mezi odborníky, tak čtenáři. Stejné úspěchy slaví podle jejího českého vydavatele i v dalších zemích.

Kniha "Ekonomie dobra a zla" ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Hebrejů, antických myslitelů či filozofa Descartesa ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání z hlediska ekonomie, pokud je zasazena do širšího kontextu, uvádí na svých webových stránkách Nakladatelství 65.pole, které knihu vydalo v České republice.

Po vydáních v němčině, angličtině, polštině nebo čínštině se nyní připravují překlady do francouzštiny, španělštiny, korejštiny či turečtiny.

 

Právě se děje

Další zprávy