KLDR vypálila balistickou raketu z ponorky, dopadla do japonského vzdušného prostoru

ČTK ČTK
24. 8. 2016 6:16
Severní Korea cvičně vypálila z ponorky u svého východního pobřeží balistickou raketu typu KN-11. Zahraniční agentury s odvoláním na jihokorejské a americké oficiální zdroje napsaly, že střela letěla zhruba 500 kilometrů a dopadla do moře v oblasti japonského vzdušného prostoru. "Jedná se o vážné ohrožení bezpečnosti Japonska a o nezodpovědný a neprominutelný čin, který zjevně poškozuje regionální mír a stabilitu," prohlásil japonský premiér Šinzó Abe. Test se uskutečnil ráno kolem 5:30 místního času (v úterý večer SELČ) a raketa dopadla do Japonského moře. Washington incident označil za provokaci a hodlá ho projednat v RB OSN.
Test rakety KLDR, odpálené z ponorky.
Test rakety KLDR, odpálené z ponorky. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy