KLDR viní Jižní Koreu, že jí na území vpustila hady. Chce prý "rozpoutat peklo"

Zahraničí Zahraničí
27. 7. 2016 11:47
Podle Pchjongjangu hady vypustila jihokorejská zpravodajská služba s úmyslem "rozpoutat peklo". KLDR tím vysvětluje neobvyklé přemnožení plazů v provincii Ryanggang, která sousedí s Čínou. Ministerstvo pro lidovou bezpečnost varovalo obyvatele země, aby zůstali ve střehu a dali si pozor na uštknutí.
Severokorejští vojáci. Ilustrační foto.
Severokorejští vojáci. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Pchjongjang - KLDR podezřívá Soul, že na její území nechal vpustit hady. Vysvětluje tak jejich neobvyklé přemnožení v provincii Ryanggang, která sousedí s Čínou.

Podle Pchjongjangu do KLDR hady vypustila jihokorejská zpravodajská služba, a to s úmyslem "rozpoutat peklo". Jedná se prý o "mazané spiknutí", jehož cílem je poškodit jednotu severokorejského národa, uvedly zdroje serveru The Guardian.

Vojáci severokorejské armády dostali za úkol plazy pochytat.

"Začátkem tohoto měsíce dostaly pohraniční hlídkové jednotky rozkaz k odchycení hadů, než se dostanou přes břehy řeky Yalu," uvedl zdroj. Řeka tvoří část hranice KLDR a Číny.

Ministerstvo pro lidovou bezpečnost varovalo obyvatele země, aby zůstali ve střehu a dali si pozor na uštknutí.

Podle zdroje britského serveru ale ani všichni vojáci v KLDR nevěří, že je možné nečekané přemnožení připsat na vrub jihokorejským špionům. "Někteří si stěžují na povahu tvrzení státu. Poukazují na to, že ani tříleté dítě by nevěřilo, že by nás jih napadl hady namísto protirežimních propagandistických letáků na CD," uvedl zdroj.

Tvrzení Pchjongjangu o spiknutí by podle něj mohlo spadat do jedné z Kim Čong-unových zrychlených kampaní na povzbuzení ekonomiky. Snaží se jím "psychologicky vyzbrojit lid během 200denní bitvy".

KLDR v minulosti například tvrdila, že za zvýšený výskyt hmyzu na zemědělských polích mohou snahy imperialistů z USA.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy