"Jste v pořádku?" Přední republikán, starý jako Biden, náhle ztuhnul a ztratil řeč

bb bb
27. 7. 2023 13:05
Šéf republikánské menšiny v americkém Senátu se nečekaně při tiskové konferenci odmlčel uprostřed věty. Jednaosmdesátiletého Mitche McConnella museli spolupracovníci odvést. Po návratu tvrdil, že je v pořádku.
„Jste v pořádku?“ Přední republikán Mitch McConnell, starý jako prezident USA, náhle ztuhnul a ztratil řeč | Video: Reuters

Americká média spekulují, zda jeho nenadála neschopnost mluvit a evidentní zmatenost souvisí s jeho březnovým zraněním. Tehdy jeho mluvčí uvedl: "Zakopl ve středu večer při večeři, byl přijat do nemocnice a léčí se s otřesem mozku."

Po návratu před novináře se ho ptali, zda to souvisí s jeho nehodou. Mitch McConnell odpověděl, že je v pořádku. Na dotaz, zda je schopný vykonávat svoji funkci, odvětil, že ano.

McConnell, který se narodil ve stejném roce jako současný prezident USA Joe Biden, byl poprvé zvolen do Senátu za Kentucky v roce 1984. Sám Biden byl již několikrát přistižen médii ve stavu, kdy se choval s ohledem na okolnosti zmateně.

Mluvčí v kostýmu velikonočního zajíce zabránila Bidenovi mluvit. Republikáni se mu posmívají. | Video: Twitter/Thomas C. Dillon
 

Právě se děje

Další zprávy