Zároveň se tak rozloučila s palácovým životem, kterého se musela kvůli sňatku zříci. Bude žít s manželem a jeho ovdovělou matkou kousek od královského paláce. Šintoistický svatební obřad šestatřicetileté Sajako a čtyřicetiletého Jošikiho Kurody, bývalého bankéře zaměstnaného nyní na radnici, se konal v elegantním hotelu Imperial v Tokiu.
Princezna si zvyká na všední život
"Chci se naučit spoustu nových věcí. Těším se na nový život v rodině manžela, ale v srdci mi zůstane jeho Veličenstvo a moje rodina," říkala po obřadu Sajako, která přinesla do manželství věno v hodnotě 1,29 milionu dolarů (přes 32 milionů korun).
Dnes již bývalá princezna si bude muset zvyknout na mnoho nových věcí
V přípravě na všední japonský život si udělala řidičský průkaz nebo chodila na kurzy vaření. Zároveň se vzdala své práce na poloviční úvazek a dále již nebude pomáhat s ornitologickým výzkumem. I přesto se v japonských novinách objevila zmínka jedné dvorní dámy, která tvrdila, že to bude mít Sajako těžké, až bude muset uklízet dům a mýt třeba toaletu
Císařství bez mužských potomků
Sajako vstoupila do svazku manželského jako poslední z potomků císaře Akihita. Před ní to už učinil nejstarší syn princ Naruhito, 44letý následník trůnu, který se oženil v roce 1993 a z manželství s princeznou Masako má dceru. O tři roky ho předešel jeho o pět let mladší bratr Fumihito, který má z manželství s princeznou Kiko již dcery dvě. .#reklama
V císařské rodině v Japonsku se tak už čtyři desítky let nenarodil žádný chlapec. To vyvolalo debatu o případné změně zákona o následnictví trůnu, který se zatím dědí jen po mužské linii. Děti, které případně z manželství princezny Sajako a Jošikiho Kurody vzejdou, však nárok zdědit trůn každopádně mít nebudou.