"Je velmi talentovaná." Trump chce do vedení republikánů dostat svou snachu

ČTK ČTK
13. 2. 2024 8:23
Pravděpodobný republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump podpořil kandidaturu své snachy Lary Trumpové do vedení strany. V něm by podle Trumpa měla stanout po boku dosavadního šéfa republikánů v Severní Karolíně Michaela Whatleye. Informují o tom dnes americká média, podle nichž je Trump nespokojen s dosavadní šéfkou republikánů Ronnou McDanielovou.
Lara Trumpová s manželem Ericem Trumpem, synem Donalda Trumpa.
Lara Trumpová s manželem Ericem Trumpem, synem Donalda Trumpa. | Foto: Reuters

Whatley by se podle Trumpa měl stát předsedou Národního republikánského výboru, zatímco manželka Trumpova syna Erica by měla zastávat funkci spolupředsedkyně. "Moje velmi talentovaná snacha Lara Trumpová souhlasila s kandidaturou na spolupředsedkyni RNC," uvedl bývalý prezident v prohlášení.

Trumpovi podle médií McDanielová leží v žaludku kvůli údajně špatné práci při shánění peněz na kampaň a nevýrazným výsledkům z minulých voleb. Trump v roce 2020 prohrál se současným prezidentem Joem Bidenem a strana v doplňovacích kongresových volbách o dva roky později zaostala za očekáváními.

McDanielová navíc Trumpa loni přesvědčovala k účasti v předvolebních debatách kandidátů na republikánskou prezidentskou nominaci, což on odmítl.

Podle amerických médií by mohla McDanielová oznámit svou rezignaci na vedoucí post po primárkách v Jižní Karolíně 24. února. V nich by si Trump mohl zajistit konečnou nominaci, pokud v jejím domovském státě porazí svou zbývající soupeřku Nikki Haleyovou, jak naznačují průzkumy.

 

Právě se děje

Další zprávy