Itálii zasáhla první letošní vlna veder. Sardinie a Sicílie očekávají až 44 stupňů

ČTK ČTK
17. 6. 2024 17:04
Itálii zasáhla první letošní vlna veder. Teploty na ostrovech Sicílie a Sardinie se vyšplhají ke 44 stupňům Celsia. Řím a Florencii čeká 40 stupňů. Důvodem je tlaková výše přicházející z Afriky, informuje dnes agentura ANSA.
Itálie bojuje s vlnou veder.
Itálie bojuje s vlnou veder. | Foto: Reuters

Teploty přesahující 40 stupňů jsou o deset stupňů vyšší, než je teplotní průměr pro dané období, uvedl meteorolog Antonio Sano a předpověděl, že vlna horka přicházející ze Sahary brzy zasáhne celou Itálii.

V pondělí a v úterý se podle Sana rtuť teploměru vyšplhá na 32 až 34 stupňů Celsia ve střední a severní části Itálie a na italském jihu v Apulii, na Sicílii a Sardinii tuto hranici překročí. Od středy do pátku se očekává další zvýšení teploty, uvedl meteorolog provozující stránky ilMeteo.it.

Teploměry v Římě, Florencii nebo v Neapoli budou ve druhé polovině týdne ukazovat 39 až 40 stupňů Celsia, zatímco ve vnitrozemí Sardinie a Sicílie dosáhnou 42 až 44 stupňů Celsia.

Italské pláže byly o tomto víkendu zaplněné, píše agentura ANSA. Očekává se, že tento týden budou ještě obsazenější, protože rtuť teploměru se vyšplhá ještě výš a do toho začaly v Itálii školní prázdniny.

 

Právě se děje

Další zprávy