Inspektor na Twitteru hanil policistky, dostal padáka

Zahraničí Zahraničí
23. 1. 2013 22:05
Jen jedna má talent, kuráž a odhodlání potřebné pro policejní práci, napsal šéf policejní stanice
Foto: Aktuálně.cz

Rio de Janeiro - Brazilský policejní inspektor Pedro Paulo Pinho přišel o práci poté, co se na webu nelichotivě vyjádřil o svých 14 kolegyních.

"Jen jedna má talent, kuráž a odhodlání potřebné pro policejní práci," napsal šéf policejní stanice v Riu de Janeiru na svém profilu Delegado_Pinho na Twitteru.

Podle vlastních slov byl rozzlobený na policistku, která měla na stanici nejeden vroubek. V pondělí se neukázala v práci a Pinho zjistil, že tweetuje odjinud.

"Naštvala mě, tak jsem dal veřejně najevo svůj názor na veřejnou službu a vysvětloval, že policejní práce vyžaduje talent a odhodlanost, ale bez jakéhokoliv generalizování," hájil se posléze na zpravodajském serveru G1.

Všem ženám, kterých se jeho vyjádření dotklo, se omluvil s tím, že jeho tweety byly špatně pochopeny.

Ztrátě zaměstnání tím ovšem nezabránil. Marta Rochaová, šéfka policie v Riu de Janeiru, ho nahradila inspektorkou Monique Vidalovou. Výpověď zdůvodnila Pinhovými "obtížemi při nakládání s lidskými zdroji, jež měl k dispozici".

 

Právě se děje

před 32 minutami

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy