Hyenismus v Itálii: Ženu srazil vlak, mladík jí nepomohl. Místo toho si s ní fotil selfie

Zahraničí Zahraničí
5. 6. 2018 13:18
Bouři hněvu a znechucení vyvolal v Itálii mladík, který si pořídil selfie z místa, kde zasahovali záchranáři.
Mladík si fotí selfie se zraněnou ženou.
Mladík si fotí selfie se zraněnou ženou. | Foto: ČTK

Piacenza - Vztek a silné pobouření vyvolal v Itálii mladík, který si na nádraží dělal selfie. V záběru měl přitom ženu, kterou krátce předtím srazil vlak.

Sebejistého mladíka v bílých bermudách při jeho bezohledném počínání vyfotil novinář Giorgio Lambri. Muže pak zastavila policejní hlídka a přinutila ho, aby selfie smazal.

K nehodě došlo 26. května na nádraží v Piacenze na severu Itálie. Mladá Kanaďanka při ní utrpěla vážná zranění a později jí v nemocnici museli amputovat nohu.

Lambri pak o tom napsal článek do nedělního vydání místního deníku Liberta pod titulkem "Barbarství, které nečekáte: selfie před tragédií". V něm odsoudil mladého muže, že nemá žádnou morálku.

Fotografii "selfíčkáře" pak převzala další média. Například Corriere della Sera si všímá, že mladík má u pravé ruky zvednuté dva prsty do písmene V, zatímco levou rukou se fotí.

V komentáři v listu La Stampa se píše o "rakovině, která rozleptává internet". Mladík podle něj "vypnul svou duši a svou osobnost a stal se robotem z internetu".

Rozhlasová moderátorka Nicola Savinová dokonce řekla posluchačům, že "lidská rasa spěje k vyhynutí".

Jak došlo k nehodě, zatím zůstává nejasné. Podle některých zpráv měl kontrolní systém pro zavření dveří u vlaku poruchu. Žena tak mohla vypadnout při otevření dveří na špatné straně. Další verze je, že Kanaďanka chtěla naskočit do vlaku, který už se rozjížděl.

Dáte si kafe se selfíčkem? Londýnská kavárna nabízí nápoje s vlastním portrétem | Video: Reuters