Hurikán Isaias dorazil na východní pobřeží USA, déšť může vyvolat bleskové povodně

ČTK ČTK
4. 8. 2020 6:38
Bouře Isaias, která v pondělí v noci zesílila na hurikán prvního stupně, dorazila na východní pobřeží USA ve státě Severní Karolína. Informovalo o tom v noci na dnešek americké Národní středisko pro hurikány (NHC).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Isaias má sílu nejmírnějšího hurikán na pětibodové škále. I tak ho doprovází nebezpečný vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu. Na pevninu se bouře dostala poblíž města Ocean Isle Beach na jihu Severní Karolíny necelou hodinu před půlnocí místního času. NHC varovalo před nebezpečím silných dešťů.

Pobřežní obchody a restaurace v Severní i Jižní Karolíně podle agentury AP předčasně zavřely a i ti nejodvážnější návštěvníci pláží večer písčité břehy opustili.

Déšť může vyvolávat bleskové povodně ve východní části obou Karolín a ve středním Atlantiku a dokonce i na severovýchodě USA, varovalo NHC. V Severní Karolíně v příštích hodinách a na východě Virginie a na jihu Nové Anglie o něco později hrozí také tornáda.

V sobotu Isaias ještě jako hurikán zasáhl ostrovy v Karibském moři, následně slábl. V neděli se přiblížil pobřeží Floridy, kterou zasáhl silný vichr a lijáky.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hromadná nehoda uzavřela v Brně D1, na místě jsou tři mrtví

Při hromadné nehodě na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli ve středu nejméně tři lidé, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Dálnice je na 189. kilometru uzavřená v obou směrech. Tvoří se dlouhé kolony.

Nehoda se stala před 11:00. Na místě jsou záchranné složky. Srazil se jeden kamion, osobní auto a další kamion. "Došlo k požáru. Osobní auto je komplet zasažené stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl Mikoška.

Další zprávy