Hody v Kremlu. Putin pohostil Siho jako císaře, večeřeli jesetera, křepelky i zvěřinu

Hody v Kremlu. Putin pohostil Siho jako císaře, večeřeli jesetera, křepelky i zvěřinu
Putin čínského prezidenta pohostil ruskými specialitami. Na slavnostní tabuli nechyběly taštičky plněné křepelčím masem, polévka z jesetera, zvěřina s brusinkami, losos se zeleninou či dezert Pavlova.
...
A ruské děti s vlaječkami.
Formálnější setkání obou lídrů s dalšími politiky následovalo v úterý. Při slavnostním obědě se servírovala i zmrzlina. Si Ťin-pching má pro zmrzlinu slabost a Putin ho na ni pozval už před čtyřmi lety v Tádžikistánu, kde čínský prezident oslavil své 66. narozeniny, uvádí americká stanice CNN. Oběd doprovodil i kulturní program.
Foto: Sputnik/Pavel Byrkin/Kremlin via REUTERS
Jana Václavíková Jana Václavíková
22. 3. 2023 9:12
Několikachodové menu ruských specialit i víno ze soukromé vinice u Černého moře. Zatímco invazní síly Vladimira Putina útočí na Ukrajině, přijal ruský prezident v Moskvě svého čínského protějška a důležitého spojence Si Ťin-pchinga. Lídr nejlidnatější země světa v Rusku přespal v čínském hotelu s modelem Zakázaného města na zahradě. Ze země odjel ve středu ráno.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy