Havárie letadla, které narazilo do domů v Kyrgyzstánu, má už 38 obětí. Našly se obě černé skříňky

ČTK ČTK
17. 1. 2017 15:42
Počet obětí po letecké nehodě v Kyrgyzstánu stoupl na nejméně 38 lidí. Dalších 13 osob je zraněných a zatím jsou v nemocnici. Podle kyrgyzského ministerstva pro mimořádné události se navíc našly už obě černé skříňky letounu, který při pokusu o přistání přeletěl dráhu a zničil 23 jednopatrových domů. Mezi mrtvými je podle dosavadních údajů i pětičlenná posádka stroje a nejméně šest dětí.
Foto: Reuters

Biškek – Pondělní havárie tureckého nákladního letadla v Kyrgyzstánu si vyžádala nejméně 38 obětí. Většinou šlo o obyvatele vesnice, na kterou stroj dopadl. Dalších 13 lidí utrpělo zranění a jsou v nemocnici.

Zpřesněné údaje podle agentury TASS oznámilo v úterý kyrgyzské ministerstvo pro mimořádné události, podle kterého se už našly obě takzvané černé skříňky havarovaného stroje.

Boeing 747 společnosti ACT Airlines při pokusu o přistání na mezinárodním letišti Manas, které je od hlavního města Biškeku vzdáleno asi 25 kilometrů, přeletěl dráhu a zcela zničil 23 jednopatrových obytných domů.

Podle nejnovějších informací bylo rodinám zemřelých předáno už 31 těl, ostatky sedmi dalších obětí ještě zůstávají v márnici v Biškeku.

Letoun na trase z Hongkongu do Istanbulu měl v kyrgyzské metropoli plánované mezipřistání. Mezi mrtvými je podle dosavadních údajů i pětičlenná posádka stroje a nejméně šest dětí.

Kyrgyzské ministerstvo pro mimořádné události rovněž sdělilo, že se už podařilo najít obě takzvané černé skříňky se záznamy technických parametrů a rozhovorů v pilotní kabině. První objevily týmy prohledávající místo havárie už v pondělí, druhou našly v úterý při zkoumání velkých kusů vraku letounu.

V zemi byl kvůli tomuto leteckému neštěstí vyhlášen na úterý státní smutek.

 

Právě se děje

Další zprávy