Ostré hádky o reformu zdravotnictví v USA. Obama jako Hitler?

Ostré hádky o reformu zdravotnictví v USA. Obama jako Hitler?
"Je třeba okamžitě zarazit Obamův nacistický plán pro zdravotnictví."
Někdy slova nestačí, jeden muž se snaží umlčet druhého na mítinku kalifornského demokratického zákonodárce Adama Schiffa.
Lidé na mítincích neváhají dávat své emoce najevo.
Debata o zdravotnictví je v USA velmi ostrá.
Foto: Reuters
Reuters Roman Gazdík, Reuters
14. 8. 2009 15:56

Hádky o reformu zdravotnického systému se v USA v posledních dnech vyostřily, když začali její odpůrci (zejména z řad republikánů) narušovat mítinky, které na její podporu pořádají demokraté. Že je reforma třeba, pochybuje málokdo. Sedmačtyřicet milionů Američanů je bez pojištění, dalších 25 milionů není pojištěno dostatečně. Podle republikánů je však Obamův plán nekoncepční a příliš drahý.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy