Foto: Nejmodernější stíhačky, málo zahraničních hostů. Rusko obří přehlídkou oslavilo Den vítězství

Vojenská přehlídka v Moskvě.
Tradiční vojenskou přehlídku v Moskvě zahájil ve svém voze ruský ministr obrany Sergej Šojgu.
I když jde o nekulaté výročí konce války, akce se účastnilo na 13 tisíc vojáků.
Ruská armáda během slavnostní akce představila skoro 160 kusů vojenské techniky a sedm desítek letadel.
Mezi nimi i dvě nejnovější stíhačky Su-57 a dvě stíhačky MiG-31K s nejmodernějšími raketami Kinžal, které údajně létají hypersonickou rychlostí, tedy pětinásobně rychleji než zvuk.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 9. 5. 2018 12:41
V Moskvě skončila vojenská přehlídka u příležitosti Dne vítězství. Rusové si ve středu připomínají 73. výročí konce druhé světové války. V metropoli před prezidentem Vladimirem Putinem a dalšími ruskými politiky i zahraničními hosty defilovalo více než 13 tisíc vojáků. Zahraničních hostů letos přijelo méně než v předchozích letech, parády se neúčastnil ani český prezident Miloš Zeman. Celkové náklady na oslavy se odhadují v přepočtu zhruba na 210 milionů korun, což je více než v předchozích dvou letech.
 

Právě se děje

před 11 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy