Obrazem: Poslední z posledních. Vesnice na Sibiři rychle vymírá, zbyl tu jediný žák

Obrazem: Poslední z posledních. Vesnice na Sibiři rychle vymírá, zbyl tu jediný žák
Rusce Uminur Kučukové je 61 let. Stále pracuje jako učitelka, přestože mohla už před lety odejít do důchodu.
Oba žijí v rychle vymírající a dnes už takřka vylidněné sibiřské vesnici Sibiljakovo.
Vesnička se začala vylidňovat v 90. letech minulého století po pádu Sovětského svazu.
Uzavřela se totiž tamní státní zemědělská farma a mnoho lidí přišlo o práci.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
13. 10. 2019 13:57
Sibiřské Sibiljakovo v Omské oblasti bylo dříve prosperující vesnicí. Po pádu Sovětského svazu ale zaniklo tamní státem řízené zemědělské družstvo a lidé přišli o práci. Vesnice se rychle vylidnila. Jednašedesátiletá učitelka Uminur Kučuková už mohla být sama dávno pryč a v důchodu, nechtěla ale opustit svého posledního žáka.
 

Právě se děje

před 30 minutami

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.

před 1 hodinou

Strany v Libereckém kraji dnes podepsaly koaliční smlouvu.

Zástupci vítězných Starostů pro Liberecký kraj, Pirátů a ODS dnes v Oblastní galerii v Liberci podepsali koaliční smlouvu pro Liberecký kraj. Klíčovým úkolem pro nejbližší období je zvládnutí koronavirové krize, řekl po podpisu smlouvy novinářům lídr Starostů a současný hejtman Martin Půta. Koalice má 32 hlasů ze 45 v krajském zastupitelstvu. Ustavující zasedání, které zvolí nové vedení kraje, se uskuteční v úterý 3. listopadu.

"Dohodli jsme se na spolupráci, která bude navazovat na práci v minulých osmi letech a zároveň má ambice věnovat se výzvám, které před Libereckým krajem stojí. Shodli jsme se na tom, že koncem března příštího roku projednáme úpravu programového prohlášení. To už bychom měli znát dopady pandemie koronaviru do rozpočtu kraje," doplnil hejtman.

Starostové v Libereckém kraji vyhráli volby potřetí v řadě.

Další zprávy