Foto: Drama při běhu před býky v Pamploně

Foto: Drama při běhu před býky v Pamploně
Může za to konání festivalu San Fermin, který se pořádá na počest svatého Fermína - jednoho z patronů oblasti Navarra, kde leží město Pamplona. Ulice se na čas promění v červenou "řeku".
Červeným "barvivem" jsou tisíce červených šátků, které lidé drží v rukou.
Lidé s nimi mávají a jásají.
V ulicích Pamplony se v tuto dobu objevují také nejrůznější masky, tahle se například nazývá Kilikis.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
13. 7. 2012 17:00

V severošpanělské Pamploně se v sobotu naposledy pustily tisícovky odvážných běžců na nebezpečnou trasu, jíž v uličkách starého města prchali před nebezpečnými býky. Závěrečný běh se obešel bez vážných zranění účastníků, zdravotníci museli ošetřit pouze čtyři lidi s pohmožděninami a škrábanci. Celkem se ale letos v Pamploně zranily stovky účastníků. Jedná se o vyhlášený kolorit, oslavu svátku svatého Fermína, který je považován za patrona města Pamplona. Podívejte se na drama, které se v Pamploně každým rokem odehrává.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy