EU poskytne Jordánsku další pomoc ve výši 20 milionů eur, řekla Mogheriniová

ČTK ČTK
10. 6. 2018 15:02
Evropská unie pomůže jordánské ekonomice a poskytne jí 20 milionů eur (515 milionů Kč). Oznámila to šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Jordánsko má za sebou několikadenní protesty vyvolané zdražováním a také odvolání premiéra. "Evropská unie chce Jordánsko podpořit všemi možnými prostředky, zejména ekonomickými a finančními," řekla Mogheriniová. V Ammánu podepsala dohodu o pomoci na projekty určené nejohroženějším občanům. V Jordánsku, které přijalo statisíce syrských uprchlíků, je bez práce přes 18 procent práceschopného obyvatelstva a pětina občanů žije v chudobě. Protesty Jordánců vyvolal vládní návrh zákona, který měl zvýšit daně a splnit podmínky starší půjčky od MMF.
Záběr z jordánských protestů.
Záběr z jordánských protestů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy