Muž s nožem útočil na jihu Francie. Jednu osobu zabil a dalších devět zranil

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 31. 8. 2019 22:05
Útočník, ozbrojený nožem, zabil v sobotu odpoledne ve městě Villeurbanne u Lyonu jednoho člověka a dalších devět lidí zranili, z toho tři vážně. Policisté ho posléze zadrželi. Motiv činu není jasný. Podle jednoho z policejních zdrojů by útočníkem mohl být muž, pocházející z Afghánistánu. Francouzské úřady ale tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdily.
Útok ve francouzském Lyonu
Útok ve francouzském Lyonu | Foto: twitter.com/tempoweb

Útočník začal podle svědků kolem půl páté odpoledne napadat kolemjdoucí na zastávce autobusu poblíž východu z metra Laurent-Bonnevay. Na místě ihned vypukla panika a lidé se začali schovávat, kde se dalo, popisují situaci francouzská média. "Na zastávce autobusu 57 stál muž, který najednou začal bodat všemi směry," citovala agentura AFP jednu ze svědkyň. Jednu z obětí zasáhl do břicha, jinou do hlavy, další ženě poranil ucho, popsala dívka.

Starosta Lyonu řekl Reuters, že útočníka zastavili kolemjdoucí a staniční personál metra. Úřady původně informovaly o druhém útočníkovi na útěku, policie ale později existenci druhého pachatele nepotvrdila.

Útočník je nyní ve vazbě a je podezřelý z trestného činu vraždy a několika pokusů o vraždu, uvedla prokuratura v Lyonu.

Jak agentura AFP poznamenala, při explozi výbušniny v centru Lyonu letos v květnu utrpělo lehká zranění 13 lidí. Za útokem tehdy stál čtyřiadvacetiletý muž původem z Alžírska, který vyšetřovatelům po svém zadržení řekl, že přísahal věrnost teroristické organizaci Islámský stát. 

VIDEO: Policejní zásah ve francouzském Trébes v březnu 2018.

Policejní zásah v městečku Trèbes. Útočník hlásící se k Islámskému státu střílel v supermarketu | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy