Muž s nožem útočil na jihu Francie. Jednu osobu zabil a dalších devět zranil

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 31. 8. 2019 22:05
Útočník, ozbrojený nožem, zabil v sobotu odpoledne ve městě Villeurbanne u Lyonu jednoho člověka a dalších devět lidí zranili, z toho tři vážně. Policisté ho posléze zadrželi. Motiv činu není jasný. Podle jednoho z policejních zdrojů by útočníkem mohl být muž, pocházející z Afghánistánu. Francouzské úřady ale tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdily.
Útok ve francouzském Lyonu
Útok ve francouzském Lyonu | Foto: twitter.com/tempoweb

Útočník začal podle svědků kolem půl páté odpoledne napadat kolemjdoucí na zastávce autobusu poblíž východu z metra Laurent-Bonnevay. Na místě ihned vypukla panika a lidé se začali schovávat, kde se dalo, popisují situaci francouzská média. "Na zastávce autobusu 57 stál muž, který najednou začal bodat všemi směry," citovala agentura AFP jednu ze svědkyň. Jednu z obětí zasáhl do břicha, jinou do hlavy, další ženě poranil ucho, popsala dívka.

Starosta Lyonu řekl Reuters, že útočníka zastavili kolemjdoucí a staniční personál metra. Úřady původně informovaly o druhém útočníkovi na útěku, policie ale později existenci druhého pachatele nepotvrdila.

Útočník je nyní ve vazbě a je podezřelý z trestného činu vraždy a několika pokusů o vraždu, uvedla prokuratura v Lyonu.

Jak agentura AFP poznamenala, při explozi výbušniny v centru Lyonu letos v květnu utrpělo lehká zranění 13 lidí. Za útokem tehdy stál čtyřiadvacetiletý muž původem z Alžírska, který vyšetřovatelům po svém zadržení řekl, že přísahal věrnost teroristické organizaci Islámský stát. 

VIDEO: Policejní zásah ve francouzském Trébes v březnu 2018.

Policejní zásah v městečku Trèbes. Útočník hlásící se k Islámskému státu střílel v supermarketu | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy