Drama v živém vstupu: Iron Dome ničil palestinské rakety přímo nad redaktorem ČT

mk mk
11. 5. 2021 14:11
Dramatické okamžiky zažili při vstupu z izraelského města Aškelon redaktor České televize David Borek a jeho kameraman. Přímo v okamžiku živého vysílání mohli diváci vidět v akci protiraketový systém Iron Dome (Železná kopule), který reagoval na rakety vypálené z Pásma Gazy.
Protiraketový systém Iron Dome v živém vstupu ČT24 | Video: ČT24

Borek v úvodu živého vstupu nejprve vysvětloval, jak se místní chrání před případnými palestinskými útoky. Sám v úvodu řekl, že pokud dojde k ostřelování, musí se i s kameramanem schovat do nedalekého krytu.

Asi po půlminutě ovšem zazněl poplach a nad Borkem proletěla střela z Železné kopule. Hned v závěsu následovaly další obranné rakety a Borek se odmlčel. Kameraman ale natáčel dál, diváci ČT a ČT24 tak mohli v přímém přenosu vidět hned několik úspěšných destrukcí raket Kassám vypálených z Pásma Gazy. To leží od Aškelonu nedaleko jižním směrem.

Při nepokojích zejména v Jeruzalémě byly v posledních dnech zraněny stovky Palestinců a desítky izraelských policistů. Izraelská armáda v noci na dnešek podnikla na Gazu četné nálety v odvetě na raketovou palbu Hamásu. O život v Gaze přišlo podle místních zdravotníků na 20 Palestinců včetně devíti dětí. Izrael tvrdí, že zabil nejméně 15 bojovníků Hamásu a jeho spojenců.

"Doběhla ho karma." Íránec při zapálení vlajky zapálil i sám sebe:

Při letošním tradičním protestu Den Jeruzalémě se skupině íránských úředníků vymkl protest z ruky. Na vině byla zřejmě předimenzovaná vlajka a vítr. | Video: Twitter/Saman Arbabi, Asociated Press
 

Právě se děje

před 46 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy