Drama v živém vstupu: Iron Dome ničil palestinské rakety přímo nad redaktorem ČT

mk mk
11. 5. 2021 14:11
Dramatické okamžiky zažili při vstupu z izraelského města Aškelon redaktor České televize David Borek a jeho kameraman. Přímo v okamžiku živého vysílání mohli diváci vidět v akci protiraketový systém Iron Dome (Železná kopule), který reagoval na rakety vypálené z Pásma Gazy.
Protiraketový systém Iron Dome v živém vstupu ČT24 | Video: ČT24

Borek v úvodu živého vstupu nejprve vysvětloval, jak se místní chrání před případnými palestinskými útoky. Sám v úvodu řekl, že pokud dojde k ostřelování, musí se i s kameramanem schovat do nedalekého krytu.

Asi po půlminutě ovšem zazněl poplach a nad Borkem proletěla střela z Železné kopule. Hned v závěsu následovaly další obranné rakety a Borek se odmlčel. Kameraman ale natáčel dál, diváci ČT a ČT24 tak mohli v přímém přenosu vidět hned několik úspěšných destrukcí raket Kassám vypálených z Pásma Gazy. To leží od Aškelonu nedaleko jižním směrem.

Při nepokojích zejména v Jeruzalémě byly v posledních dnech zraněny stovky Palestinců a desítky izraelských policistů. Izraelská armáda v noci na dnešek podnikla na Gazu četné nálety v odvetě na raketovou palbu Hamásu. O život v Gaze přišlo podle místních zdravotníků na 20 Palestinců včetně devíti dětí. Izrael tvrdí, že zabil nejméně 15 bojovníků Hamásu a jeho spojenců.

"Doběhla ho karma." Íránec při zapálení vlajky zapálil i sám sebe:

Při letošním tradičním protestu Den Jeruzalémě se skupině íránských úředníků vymkl protest z ruky. Na vině byla zřejmě předimenzovaná vlajka a vítr. | Video: Twitter/Saman Arbabi, Asociated Press
 

Právě se děje

Další zprávy