Dodávka vjela do davu lidí u londýnské mešity. Na místě jsou zranění

ČTK ČTK
19. 6. 2017 5:52
Dodávka vjela do davu lidí před mešitou na severu Londýna. Na místo vyrazily vozy záchranné lékařské služby. Automobil zasáhl lidi, které odcházeli z mešity. Podle svědků bylo zasaženo nejméně deset lidí a minimálně tři osoby utrpěly vážná zranění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Londýn - V blízkosti mešity na severu Londýna v noci na pondělí najel do chodců dodávkový automobil. Podle svědků bylo zasaženo nejméně deset lidí a minimálně tři osoby utrpěly vážná zranění. Jeden člověk byl podle policie zadržen. Britská muslimská rada uvedla, že dodávka "úmyslně" najela do muslimů odcházejících z mešity.

Incident v městské části Finsbury Park na severu Londýna byl podle policie nahlášen krátce po 1:20 SELČ. Na místo vyrazily vozy záchranné lékařské služby. Stručná policejní zpráva hovoří o větším počtu obětí, ale neupřesňuje, zda jde o zraněné či mrtvé.

Žena bydlící v blízkosti místa incidentu sdělila televizi BBC, že viděla před mešitou bílou dodávku, která zřejmě zasáhla lidi odcházející z motliteb.

Z dodávky podle svědků vystoupil muž a nejméně jednu osobu pobodal. Informoval o tom list Evening Standard. Podle listu The Sun bylo při incidentu zraněno zhruba 12 lidí a existují obavy, že dva lidé zemřeli.

"Minimálně jedna osoba byla pobodána," řekl listu Evening Standard jeden ze svědků. Podle policie byl jeden člověk zadržen.

"Viděl jsem na zemi minimálně dva lidi, kteří se nehýbali," uvedl podle listu The Sun jeden z místních obyvatel. Noční stručná policejní zpráva hovoří o větším počtu obětí, ale neupřesňuje, zda jde o zraněné či mrtvé.

Britská premiérka Theresa Mayová označila najetí automobilu do chodců u londýnské mešity za "strašný incident". Je podle svých slov v myšlenkách se zraněnými. Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že ho incident naprosto šokoval.

 

Právě se děje

Další zprávy