Příběh, z nějž mrazí. Postižené dítě musí žít na řetězu

Příběh, z nějž mrazí. Postižené dítě musí žít na řetězu
Když byl chlapci rok, poranil si hlavu.
Od té doby trpí psychickými poruchami.
Začal být agresivní a napadal lidi kolem sebe.
Jeho rodina tvrdí, že neměli jinou možnost, ...
Foto: REUTERS/William Hong
Reuters Kateřina Vítková Reuters, Kateřina Vítková
28. 11. 2013 15:50

Jedenáctiletý Che C'-li žije se svou rodinu v Číně. V roce si poranil hlavu a začal trpět psychickými poruchami. Jeho rodina ho přivázala na řetěz, protože neviděla jinou možnost. Dědeček ani táta, kteří se o něj po smrti jeho matky starají, nejsou sami zdrávi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy