Čtyři lidé zemřeli při střelbě na univerzitě v tureckém Eskisehiru. Policie útočníka zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 4. 2018 19:15
Pachatelem je výzkumný pracovník univerzity, oběťmi jsou jeho kolegové.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ankara - Při střelbě na univerzitě v tureckém městě Eskişehir dnes zemřeli čtyři její zaměstnanci. Pachatelem útoku je rovněž zaměstnanec univerzity, policie ho zadržela, když se pokoušel uprchnout z místa činu. Informovala o tom turecká média.

Podle agentury Anadolu zemřeli při střelbě zástupce děkana, dva členové pedagogického sboru a tajemník pedagogické fakulty. Motiv pachatele zatím není znám. Střelec působil na univerzitě jako výzkumný pracovník.

Děkan školy Hasan Gönen, který se měl stát první obětí, ale kterého útočník v jeho kanceláři nezastihl, označil pachatele za duševně narušenou osobu a věčného stěžovatele. I jiní pracovníci školy sdělili médiím, že se střelcem mají komplikované vztahy. Prý je obviňoval z naprostých nesmyslů, aby je mohl vydírat či jinak z toho těžit.

Údajně svoje kolegy považoval za členy sítě tureckého duchovního Fethullaha Gülena, jehož turecký prezident Recep Tayyip Erdogan viní ze zosnování předloňského pokusu o převrat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy