Čtyři lidé zemřeli při střelbě na univerzitě v tureckém Eskisehiru. Policie útočníka zadržela

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 4. 2018 19:15
Pachatelem je výzkumný pracovník univerzity, oběťmi jsou jeho kolegové.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ankara - Při střelbě na univerzitě v tureckém městě Eskişehir dnes zemřeli čtyři její zaměstnanci. Pachatelem útoku je rovněž zaměstnanec univerzity, policie ho zadržela, když se pokoušel uprchnout z místa činu. Informovala o tom turecká média.

Podle agentury Anadolu zemřeli při střelbě zástupce děkana, dva členové pedagogického sboru a tajemník pedagogické fakulty. Motiv pachatele zatím není znám. Střelec působil na univerzitě jako výzkumný pracovník.

Děkan školy Hasan Gönen, který se měl stát první obětí, ale kterého útočník v jeho kanceláři nezastihl, označil pachatele za duševně narušenou osobu a věčného stěžovatele. I jiní pracovníci školy sdělili médiím, že se střelcem mají komplikované vztahy. Prý je obviňoval z naprostých nesmyslů, aby je mohl vydírat či jinak z toho těžit.

Údajně svoje kolegy považoval za členy sítě tureckého duchovního Fethullaha Gülena, jehož turecký prezident Recep Tayyip Erdogan viní ze zosnování předloňského pokusu o převrat.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 55 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo několik aut. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si v pondělí ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Několik dalších lidí se stále pohřešuje, informovala s odvoláním na zástupce místních úřadů agentura AFP. Do řeky Tarn se zřítilo osobní auto, nákladní vůz a možná ještě dodávka. Příčina neštěstí zatím není známa.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, které leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý 155 metrů a široký 6,5 metru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy