Epidemie cholery zabila ve středoafrickém Kongu více než 500 lidí. Nemoc se šíří dál

Zahraničí Zahraničí
10. 9. 2017 20:36
Demokratickou republiku Kongo ve střední Africe zasáhla epidemie cholery. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v zemi na tuto nemoc zatím zemřelo 528 lidí. Šíří se ale dál. Pokusí se jí zastavit mezinárodní tým, který WHO vysílá do postižených oblastí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Sven Torfinn

Kinshasa - Více než 500 lidí v Demokratické republice Kongo zemřelo na choleru. 

Vyplývá to z údajů Světové zdravotnické organizace (WHO).

Tato nemoc se vyskytuje v zemi pravidelně. Příčinou je špatná hygiena a omezený přístup k čisté pitné vodě.

Letošní epidemie ale vyvolává velké obavy.

Podle WHO už zabila 528 lidí a rozšířila se do 20 z 26 provincií země. Zdravotníci letos zaznamenali více než 24 tisíc podezření na výskyt této nemoci.

"Riziko šíření je vysoké. Špatné hygienické a bezpečnostní podmínky situaci jen zhoršují," uvedla WHO ve svém prohlášení.

Od července se v Demokratické republice Kongo vyskytuje průměrně 1 500 nových případů týdně.

Zabránit dalšímu šíření nemoci mají nově vyslaní experti WHO.  

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ve škole v Rusku se střílelo, na místě jsou zranění

Dva neznámí ozbrojenci začali střílet v jedné ze škol v Kazani v ruském Tatarstánu. Střelba si podle předběžných informací vyžádala zraněné, uvedla agentura TASS s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek. Agentura Reuters se zmiňuje o výbuchu.

"Podle předběžné informace dva neznámí rozpoutali střelbu. Jsou tam zranění, jejich počet a okolnosti se upřesňují," řekl TASS jeho zdroj. Podle místních úřadů byli na místo vysláni zdravotníci. TASS později s odvoláním na neoficiální informace dodal, že jednoho ze střelců se podařilo zadržet a že mezi zraněnými nejsou děti. Podle Reuters zadrženým střelcem je dospívající mladík.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy