Čeští řidiči v Německu způsobili dvě nehody, zraněných je celkem deset

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 11. 2019 10:07
Třemi zraněnými včetně jednoho Čecha skončila nedělní nehoda v Bavorsku nedaleko Pasova. V noci o tom informoval list Vilshofener Anzeiger. Nehoda s účastí českého řidiče se v neděli odehrála také v Sasku, informoval server Radio Dresden. Zde si srážka vyžádala sedm zraněných. V obou případech Češi nehody podle policie zavinili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

První z nehod se stala u obce Aicha vorm Wald. Čech zamýšlel najet na dálnici ve směru na Řezno, při odbočování doleva ale přehlédl protijedoucí vůz se dvěma lidmi. Český řidič i posádka protijedoucího vozu skončila v nemocnici. O stavu zraněných se Vilshofener Anzeiger nezmínil.

Při nehodě na dálnici A4 mezi Drážďany a Saskou Kamenicí (Chemnitz) utrpělo v neděli v podvečer zranění sedm lidí včetně téměř dvouletého dítěte a 16leté dívky. Podle policie nehodu u obce Wilsdruff způsobil 53letý řidič z Česka, který zezadu narazil do kolony stojících aut. Při srážce vznikla škoda na čtyřech vozech.

Kvůli vyprošťovacím pracím policie jízdní pruh dálnice A4 ve směru na Saskou Kamenici na zhruba hodinu a půl uzavřela. Vytvořila se zde proto 15kilometrová zácpa.

 

Právě se děje

před 41 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy