Český architekt dokončil jednu z neluxusnějších budov v Las Vegas

Český architekt dokončil jednu z neluxusnějších budov v Las Vegas
Architektonický návrh, který Michal Postránecký vytvořil a ve spolupráci s týmem architektů ze studia Morris Architects pod vedením jednoho z ředitelů studia Geralda B. Koie, byl z důvodu globální finanční krize rozdělen do dvou hlavních fází výstavby. Celý projekt bude mít ve své konečné podobě okolo 2500 rezidenčních jednotek
K slavnostnímu otevření první věže komplexu budov "Planet Hollywood Towers Westgate došlo 29. ledna 2010 v Las Vegas.
Otevření byl přítomný i známý akční hrdina Sylvester Stalone
Hotelový komplex kombinuje vlastnictví tzv. frakční vlastnictví nemovitosti a tzv. kondominium (bytová jednotka je v osobním vlastnictví)
Foto: Michal Postránecký
Petr Jemelka Petr Jemelka
3. 2. 2010 16:12

V červnu 2005 byl americkou kanceláří Morris Architects osloven architekt Michal Postránecký, aby se stal hlavním designérem pro prestižní zakázku prosklené budovy, která vytváří nové panorama Las Vegas. V těchto dnech byla budova slavnostně otevřena. Po dokončení bude v komplexu rozprostírajícím se na 3,5 akrech až 2500 rezidenčních jednotek. Budova má 52 pater a naleznete v ní byty o rozloze až 1200 metrů čtverečních. Podívejte se, jak se reprezentantovi české architektonické školy stavba v hodnotě skoro miliardy dolarů povedla.

 

Právě se děje

Další zprávy