Neštěstí ve Vysokých Tatrách. Dvě mladé české turistky zahynuly, další muž je v kritickém stavu

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 12. 2017 19:15
Dvě české turistky ve věku 25 a 23 let přišly o život ve Vysokých Tatrách při dvou různých neštěstích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Poprad /Praha - Dvě české turistky ve věku 25 a 23 let v pondělí přišly o život ve Vysokých Tatrách při dvou různých neštěstích. Čtyřiadvacetiletý turista, rovněž z České republiky, utrpěl vážná zranění a je v kritickém stavu. Oznámila to Horská záchranná služba (HZS).

Pětadvacetiletá turistka dopoledne uklouzla na zledovatělém povrchu a padala několik set metrů do Malé Studené doliny. Utrpěla při tom zranění neslučitelná se životem, ani rychlý zásah záchranářského vrtulníku už jí nemohl pomoci.

Dvojice turistů - třiadvacetiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž - se ve výšce přibližně 1900 metrů nad mořem zřítila ze zledovatělé turistické stezky vedoucí na Slavkovský štít (2542 metrů n.m.).

Muž podle záchranářů utrpěl vážná zranění hlavy, byl v bezvědomí a v kritickém stavu, než jej letecky přepravili do nemocnice v Popradu. Třiadvacetileté turistce už ale pomoct nedokázali.

Během tragického prvního svátku vánočního museli horští a letečtí záchranáři pomoci také slovenské lyžařce, která si při dlouhém pádu na sjezdovce z Lomnického sedla přivodila vážná poranění tváře a končetin. Pomohli také pětatřicetiletému slovenskému turistovi, který rovněž uklouzl a po dlouhém pádu v Malé Studené dolině si stěžoval na bolesti trupu a břicha.

Letos ve slovenských horách zahynulo už šest českých turistů. V září po pěti dnech nalezli záchranáři pod vrcholem hory Mlynické Solisko tělo muže z Česka. V listopadu pak nepřežili noc v Nízkých Tatrách dva čeští skialpinisté, kteří podlehli následkům vyčerpání a podchlazení.

 

Právě se děje

Další zprávy