Carla Bruni tají aférku s šéfem francouzské diplomacie

ČTK Petr Jemelka ČTK, Petr Jemelka
18. 5. 2012 18:03
Po Micku Jaggerovi a Ericu Claptonovi našla Carla Bruni zalíbení v mocných mužích
Carla Bruni ještě jako první dáma.
Carla Bruni ještě jako první dáma. | Foto: Reuters

Paříž - Bývalá francouzská první dáma Carla Bruni-Sarkozyová prý měla v minulosti krátký, ale vášnivý románek s novým ministrem zahraničí Laurentem Fabiusem.

Milostnou aférku připomněl britský portál The Telegraph a dodal, že ani jeden z nich vztah nikdy nepotvrdil.

Krom nového šéfa francouzské diplomacie byli milenci pozdější manželky prezidenta Nicolase Sarkozyho mimo jiné i Mick Jagger a Eric Clapton, později se ukázalo, že má tato žena dlouhodobě slabost pro politiky.

Mezi ty nejznámějšími, s nimiž rozená Italka chodila, prý patřil i někdejší socialistický premiér Laurent Fabius, který se nově stal ministrem zahraničí.

"Bylo to krátké, ale velmi vášnivé, ale mnoho se o tom nedozvíme," řekl o vztahu Bruniové a Fabiuse nejmenovaný zdroj ze Socialistické strany, který tvrdí, že oba dva bývalé milence velmi dobře zná. Románek se měl odehrát na začátku tohoto tisíciletí.

Bruniová měla tehdy spoustu přátel mezi francouzskými socialisty, byla stoupenkyní levice a na Fabiusovi ji prý přitahovalo to, že v polovině 80. let byl vůbec nejmladším francouzským premiérem.

Carla Bruniová se vdala za Nicolase Sarkozyho v únoru 2008. Ještě krátce před svatbou se v jednom rozhovoru svěřila, že ji "monogamní život nudí". Po boku pravicového francouzského prezidenta se ale podle portálu The Telegraph změnila v oddanou, konzervativní manželku.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy