Dominik Hašek navštívil Charkov. Ukrajinský hokej nezanikne, slíbil místním

ČTK ČTK
5. 6. 2023 17:31
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek přijel do východoukrajinského Charkova, uvedla ukrajinská hokejová federace. Ve videu zveřejněném na Facebooku Hašek vyjádřil podporu ukrajinským hokejistům, ukrajinským dětem i celé Ukrajině, která se od loňského února brání ruské vojenské agresi.
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek v pondělí navštívil Charkov.
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek v pondělí navštívil Charkov. | Foto: Honza Mudra

"S velkým potěšením jsem přijel do Charkova, abych všem řekl, že podporuji Ukrajinu, ukrajinský sport, veškerou mládež i děti. Chci, aby mohly znovu hrát hokej a chodit do školy," říká na videu Hašek. "Good luck Ukrajina, good luck Charkov!" zakončuje se širokým úsměvem a s palci nahoru.

Legendární český hokejista podle místního informačního portálu Gwara v Charkově navštívil místní sportovní zařízení a hovořil s charkovskými sportovci, kterým vyjádřil obdiv za to, že i během války dál trénují. Fotografie zveřejněné portálem ho zachycují s hokejovými dorostenci nebo před torzem poničené budovy.

Hašek minulý týden avizoval, že se na Ukrajinu chystá. Ve svém tweetu také kritizoval, že ruští hokejisté jsou dál v americko-kanadské hokejové soutěži NHL.

Video: Hašek: Proboha, Češi nemohou pracovat v Rusku. Ať NHL kvůli válce platí miliardy (16. 3. 2023)

Spotlight Aktuálně.cz - Dominik Hašek | Video: Jakub Zuzánek, Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy