Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce

Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých.
V klášteře se potkají lidé z téměř celého světa. Na snímku meditují Němec Cengiz a Australan Jeremy. Oba našli únik ze své drogové závislosti v buddhismu.
Němec s tureckými kořeny Cengiz, nyní známý jako mnich Atalo, přišel do kláštera před 14 lety. Do Thajska se odebral poté, co se probudil zdrogovaný ve vaně plné vlastní krve.
"Moje práce byla stresující, byl jsem otrokem západní společnosti," popsal agentuře Reuters Cengiz, který o své životní pouti plánuje napsat knihu.
Foto: Reuters
František Typovský
17. 5. 2017 20:37
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých lidí z celého světa, kteří sem každoročně jezdí, aby se svým démonem bojovali. Mniši jim pomáhají - učí je meditovat a pomocí tradičních metod fyzicky i duševně očistit svá těla. U mnohých závislých se to podaří, někteří z nich dokonce v klášteře zůstávají a snaží se vést duchovní život. Od roku 1959 prošlo chrámem více než 110 tisíc lidí a stále přicházejí další.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Německé Zelené povede do parlamentních voleb Annalena Baerbocková. Má šanci stát se novou kancléřkou

Německé Zelené povede do parlamentních voleb na podzim předsedkyně strany Annalena Baerbocková. Má tak i šanci stát se novou kancléřkou. Popularita Zelených v Německu sílí a ekologická strana má podle průzkumů vysoké šance, že po volbách bude sestavovat vládu.

Konzervativní duo stran CDU/CSU stávající kancléřky Angely Merkelové zatím svého lídra neurčilo. O úřad se uchází šéf větší ze dvou stran CDU Armin Laschet i oblíbenější bavorský premiér Markus Söder. Jasno chtěli mít konzervativci už v neděli, spory v rámci strany tomu ale brání.

Zdroj: Zahraničí
před 50 minutami

Perušič se Schweinerem jsou na písku v Mexiku ve čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se probojovali na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu do čtvrtfinále. Češi, kteří v březnu ovládli akci stejné kategorie v Dauhá, v play off dvakrát vyhráli a skončí nejhůře na děleném pátém místě.

Perušič se Schweinerem začali na písku v Mexiku porážkou, ale klíčový duel ve skupině proti domácí dvojici Rodolfo Ontiveros, Juan Virgen po odvrácení šesti mečbolů vyhráli a následně v play off vyřadili Nikitu Ljamina s Tarasem Myskivem z Ruska i americký pár Tri Bourne, Trevor Crabb. S ruskými soupeři sehráli další třísetovou bitvu, přičemž rozhodující sadu zvládli 15:9, hráče z USA poté zdolali 21:18 a 21:12.

Dnes večer (od 21:00 SELČ) se o postup do semifinále utkají české jedničky s další dvojicí z Ruska Ilja Lešukov, Konstantin Semjonov, vicemistrům Evropy z roku 2019. O další krok se tak Perušič se Schweinerem přiblížili účasti na olympijských hrách v Tokiu.

V Cancúnu se následně uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmí dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Další zprávy