Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce

Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých.
V klášteře se potkají lidé z téměř celého světa. Na snímku meditují Němec Cengiz a Australan Jeremy. Oba našli únik ze své drogové závislosti v buddhismu.
Němec s tureckými kořeny Cengiz, nyní známý jako mnich Atalo, přišel do kláštera před 14 lety. Do Thajska se odebral poté, co se probudil zdrogovaný ve vaně plné vlastní krve.
"Moje práce byla stresující, byl jsem otrokem západní společnosti," popsal agentuře Reuters Cengiz, který o své životní pouti plánuje napsat knihu.
Foto: Reuters
František Typovský
17. 5. 2017 20:37
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých lidí z celého světa, kteří sem každoročně jezdí, aby se svým démonem bojovali. Mniši jim pomáhají - učí je meditovat a pomocí tradičních metod fyzicky i duševně očistit svá těla. U mnohých závislých se to podaří, někteří z nich dokonce v klášteře zůstávají a snaží se vést duchovní život. Od roku 1959 prošlo chrámem více než 110 tisíc lidí a stále přicházejí další.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy