Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce

Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých.
V klášteře se potkají lidé z téměř celého světa. Na snímku meditují Němec Cengiz a Australan Jeremy. Oba našli únik ze své drogové závislosti v buddhismu.
Němec s tureckými kořeny Cengiz, nyní známý jako mnich Atalo, přišel do kláštera před 14 lety. Do Thajska se odebral poté, co se probudil zdrogovaný ve vaně plné vlastní krve.
"Moje práce byla stresující, byl jsem otrokem západní společnosti," popsal agentuře Reuters Cengiz, který o své životní pouti plánuje napsat knihu.
Foto: Reuters
František Typovský
17. 5. 2017 20:37
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých lidí z celého světa, kteří sem každoročně jezdí, aby se svým démonem bojovali. Mniši jim pomáhají - učí je meditovat a pomocí tradičních metod fyzicky i duševně očistit svá těla. U mnohých závislých se to podaří, někteří z nich dokonce v klášteře zůstávají a snaží se vést duchovní život. Od roku 1959 prošlo chrámem více než 110 tisíc lidí a stále přicházejí další.
 

Právě se děje

Další zprávy