Foto: Buddhistický klášter jako odvykací centrum. Mniši léčí Němce i potetované Thajce

Foto: Reuters
František Typovský
17. 5. 2017 20:37
Thajský klášter Wat Thamkrabok neslouží jen k poklidné meditaci tamních mnichů. Obývá ho i několik desítek drogově závislých lidí z celého světa, kteří sem každoročně jezdí, aby se svým démonem bojovali. Mniši jim pomáhají - učí je meditovat a pomocí tradičních metod fyzicky i duševně očistit svá těla. U mnohých závislých se to podaří, někteří z nich dokonce v klášteře zůstávají a snaží se vést duchovní život. Od roku 1959 prošlo chrámem více než 110 tisíc lidí a stále přicházejí další.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy