Brit, který se s partnerkou otrávil novičokem, už není v kritickém stavu

ČTK ČTK
11. 7. 2018 13:12
Brit, který se spolu se svou družkou přiotrávil jedem novičok, už není v kritickém stavu. "Charlie Rowley učinil přes noc další pokrok. Již není v kritickém stavu," uvedla Lorna Wilkinsonová z nemocnice v Salisbury. "Jeho stav je sice vážný, ale stabilní," dodala s tím, že ho stále k zotavení čeká dlouhá cesta. Před necelými dvěma týdny se 45letý Rowley otrávil novičokem ve městě Amesbury nedaleko Salisbury, spolu s ním i jeho o rok mladší partnerka Dawn Sturgessová. Ta před několika dny zemřela. Podle policie přišli do styku s nervovou látkou zřejmě nešťastnou náhodou. V březnu byl novičok použit k útoku na bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala, Britové z něj viní Rusy.
Takto policie zasahovala v britském Amesbury poté, co zde byli nalezeni bez známek života místní žena a muž. Později se ukázalo, že přišli do kontaktu s látkou novičok.
Takto policie zasahovala v britském Amesbury poté, co zde byli nalezeni bez známek života místní žena a muž. Později se ukázalo, že přišli do kontaktu s látkou novičok. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy