Berlusconi zahradníkem? Má prý rád přírodu, práce se neštítí

ČTK ČTK
24. 4. 2014 23:21
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi v pondělí začne v domově důchodců na milánském předměstí vykonávat soudem nařízené obecně prospěšné práce.
Silvio Berlusconi přichází k soudu.
Silvio Berlusconi přichází k soudu. | Foto: Reuters

Řím - Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, který v pondělí začne v domově důchodců vykonávat soudem nařízené obecně prospěšné práce, je prý připraven i na podřadnější úkoly. Veřejnoprávní televizi Rai1 rovněž řekl, že práci v domově důchodců bude vykonávat ochotně.

"Nemyslím si, že když věnuji pár hodin svého času týdně potřebným lidem, že mě to bude trápit. Budu to dělat ochotně," řekl trojnásobný premiér.

Má rád i přírodu

Naznačil přitom, že by se mohl starat například o zahrady, které k domovu důchodců na milánském předměstí Cesano Boscone patří.

V zahradách domova důchodců na milánském předměstí Cesano Boscone.
V zahradách domova důchodců na milánském předměstí Cesano Boscone. | Foto: Reuters

"Je to velké středisko. Viděl jsem fotografie zahrad, které jsou velmi rozlehlé. Bude tam hodně práce pro někoho, kdo má rád přírodu jako já," tvrdí Berlusconi.

"Pokud jde o seniory, mohu jim vyprávět o politice, kultuře a historii, ale také dělat podřadnější věci. Toho se neděsím," ujistil 77letý politik a mediální magnát.

"Budu seniory v domově důchodců navštěvovat rád. Dělával jsem to často, hlavně se svojí matkou, která téměř každý týden navštěvovala starší lidi," dodal Berlusconi.

Další rozsudky čekají

Loni byl pravomocně odsouzen ke čtyřem letům vězení, díky amnestii se mu ale délka trestu snížila na rok. Kvůli svému vysokému věku však nemusel nastoupit do vězení a vybral si místo toho obecně prospěšné práce. Soud s tím souhlasil a určil mu práci v domově důchodců katolické nadace Fondazione Sacra Famiglia v Cesano Boscone.

Berlusconi musí do domova, kde pečují o důchodce a handicapované osoby, docházet alespoň jednou týdně na čtyři hodiny. To mu umožní pokračovat v politické kariéře šéfa vládní strany Vzhůru Itálie!

Berlusconi je nadále soudně stíhán v řadě kauz, ale ve většině z nich ještě nebylo vyneseno pravomocné rozhodnutí. Mediálně nejznámější je stíhání kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele a sexu s nezletilou marockou dívkou Ruby. V něm byl Berlusconi nepravomocně odsouzen k sedmi letům vězení. Odvolací řízení začíná 20. června v Miláně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy