reklama
 
 

Berlusconi bude namísto domácího vězení pomáhat seniorům

Aktualizováno 15. 4. 2014 15:31
Foto: Reuters
Soud vyhověl návrhu vládních úřadů, aby si bývalý premiér odpykal trest za krácení daní roční veřejně prospěšnou prací v domově důchodců.

Milán - Žádné domácí vězení.

Sedmasedmdesátiletý Silvio Berlusconi, expremiér a jeden z nejmocnějších mužů Itálie, si trest za krácení daní odpyká roční výpomocí v domově důchodců.

Do komunitního centra bude muset docházet minimálně jednou týdně, rozhodl milánský soud, který tak vyhověl návrhu vládních úřadů.

Tuto formu alternativního trestu považovala za příhodnější i prokuratura a žádal o ni také samotný Berlusconi.

Důvod je zřejmý; výhodou veřejně prospěšných prací je kromě menšího omezení osobní svobody i možnost stýkat se s větším počtem lidí.

Co konkrétně bude politik a mediální magnát v domově důchodců dělat, zatím zveřejněno nebylo.

V europarlamentu se "božský Silvio" neschová

Soud mu rovněž omezil cestování. Až na výjimky nebude moci opustit region Lombardie. Zatím není jasné, zda se bude moci zúčastnit kampaně své strany Vzhůru, Itálie (Forza Italia) před volbami do Evropského parlamentu. Kandidovat každopádně nesmí.

"Božský Silvio" byl loni pravomocně odsouzen za daňové podvody ve svém mediálním kolosu Mediaset. Trest mu byl v rámci amnestie zmírněn z původních čtyř let na rok. Berlusconi kromě toho nesmí dva roky zastávat veřejné funkce. Italský Senát ho proto loni v listopadu vyloučil ze svých řad.

Soudy budou pokračovat

Berlusconi je nadále soudně stíhán v řadě kauz, ale ve většině z nich ještě nebylo vyneseno pravomocné rozhodnutí.

Mediálně nejznámější je případ stíhání kvůli zneužití pravomoci veřejného činitele a sexu s nezletilou marockou dívkou Ruby, připomíná ČTK. Bývalý premiér je v něm nepravomocně odsouzen k sedmi letům vězení. Odvolací řízení začíná 20. června v Miláně.

Sám Berlusconi považuje své procesy za politicky motivované a označuje se za oběť soudní zvůle.

autor: Petr Jemelka | 15. 4. 2014 12:59

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama