Barack Obama poprvé v Moskvě

Barack Obama poprvé v Moskvě
Barack Obama s dcerou vystupují z letadla na letišti Vnukovo.
Kladení věnců ke hrobu nezámého vojína v centru Moskvy.
Foto: Reuters
Martin Novák Martin Novák
6. 7. 2009 13:17

Barack Obama přijel v pondělí na svoji první návštěvu Moskvy. Stráví tam tři dny, kromě setkání s politiky bude přednášet na univerzitě a pohovoří s byznysmeny. Hlavními tématy jednání s Dmitrijem Medveděvem jsou protiraketový štít, snížení počtu jaderných hlavic a také boj s ekonomickou krizí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy