Australané se vyslovili pro manželství homosexuálů, pro hlasovaly skoro dvě třetiny voličů

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 11. 2017 10:07
Australané se v nezávazném plebiscitu vyslovili pro to, aby země umožnila homosexuálům uzavírat manželství. Pro hlasovalo skoro 62 procent zúčastněných voličů. Plebiscitu se zúčastnilo 12,7 milionu Australanů, tedy více než tři čtvrtiny oprávněných voličů, informovala britská stanice BBC. I když je referendum nezávazné, australský premiér Malcolm Turnbull uvedl, že vzhledem k "ohromujícímu" výsledku se jeho vláda pokusí daný zákon změnit ještě před Vánocemi. Austrálie by se tak stala 26. zemí světa, která takovéto sňatky povolí, uvedl deník Australian Herald. "(Australané) hlasovali pro férovost, pro závazek, pro lásku," řekl Turnbull po vyhlášení výsledků.
"Ano." Australané se vyslovili pro manželství homosexuálů.
"Ano." Australané se vyslovili pro manželství homosexuálů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy