reklama
 
 

Argentinský viceprezident byl obžalován z úplatkářství

28. 6. 2014 10:14
Boudou trvá na své nevině, měl nepoctivě ovládnout tiskařskou firmu.

Buenos Aires - Vyšetřující soudce v pátek obžaloval argentinského viceprezidenta Amada Boudoua z úplatkářství a z podnikatelské činnosti neslučitelné s výkonem veřejné funkce. Jeho provinění spočívají především v nákupu společnosti, která tiskne argentinskou měnu, informovala agentura AP.

Boudou je obviněn, že využil fiktivních společností a tajných prostředníků k ovládnutí firmy, která získala kontrakty na tištění argentinského pesa a materiálu na kampaň ve volbách, v nichž kandidoval společně s prezidentkou Cristinou Fernándezovou.

Rozhodnutí federálního soudce Ariela Lija bylo zveřejněno v pátek večer místního času na webu ministerstva spravedlnosti. Viceprezident může na proces čekat na svobodě, stejně jako pět dalších spoluobžalovaných osob.

Boudou se tak stal vůbec prvním argentinským viceprezidentem, který bude v době výkonu funkce čelit takovým obviněním. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na šest let a také doživotní zákaz výkonu volené funkce.

Boudou trvá na své nevině, přestože se v investigativních médiích objevilo množství důkazů, které ho spojují s dalšími obžalovanými.

autor: ČTK | 28. 6. 2014 10:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama