Anna Franková by mě poslouchala, šokoval Bieber

Vojtěch Sedlák
21. 4. 2013 20:00
Kanadský popový zpěvák čelí vlně kritiky za nevkusný komentář v Muzeu Anny Frankové
Justin Bieber na koncertu
Justin Bieber na koncertu | Foto: Reuters

Amsterdam - Kanadský popový zpěvák Justin Bieber sklízí tvrdou kritiku za komentář, který v polovině dubna napsal do návštěvní knihy Muzea Anny Frankové v Amsterdamu.

Autorka slavného diáře z druhé světové války by podle něj patřila mezi jeho fanoušky.

"Anna byla skvělá holka. Doufám, že by byla belieberem," zhodnotil v návštěvní knize hodinovou prohlídku muzea mladý zpěvák.

Anglický výraz belieber je variací na slovo believer, česky věřící. Přivlastnily si ho četné zástupy fanynek, které Biebera provázejí od jeho zázračného vstupu na popovou scénu v roce 2008.

Muzeum Biebera hájí

Podle mnohých nevkusný komentář je dalším z řady skandálů, kterým mladý zpěvák v posledních měsících čelí.

Mediální pozornosti například neunikl jeho nedávný konflikt s novináři v Londýně, kde zpěvák na začátku března slavil své devatenácté narozeniny.

Podívejte se na fotogalerii z Bieberova pobytu v Londýně:

Ač si komentář vysloužil četnou dávku kritiky na internetových sítích, provozovatelé muzea se výroků kanadské hvězdy zastali. V oficiálním prohlášení ocenili, že si při svém evropském turné udělal na prohlídku muzea čas.

"Měl o příběh Anny Frankové velký zájem. Doufáme, že tím inspiruje své fanoušky, kteří se tak dozví více o jejím životě a třeba si i přečtou její deník."

Bieberovo evropské turné zatím provází celá řada nepříjemností. Při jednom z londýnských koncertů mladík zkolaboval a musel být na krátký čas hospitalizován. Koncert v portugalském Lisabonu byl zase zrušen úplně.

Nesnesitelná tíha slávy

Když rodák z kanadského Stratfordu v pouhých patnácti letech vydal svoji první desku, málokdo očekával, že se tento mladý umělec stane popovým symbolem nové generace teenagerů.

Bieber je jedním z prvních hudebníků, které do světa celebrit vynesla podomácku točená YouTube videa. Bleskový vzestup si teď ale, zdá se, vybírá na mladém Kanaďanovi svoji daň.

"On je vlastně jen dítě, které bylo nuceno rychle vyrůst, aby mohlo dosáhnout světové slávy," zhodnotil Bieborovy úlety Jason Furman z hudební agentury Feldman. "Žít normální život a přitom být každou vteřinu na očích veřejnosti je náročné pro celebrity v jakémkoliv věku."

Za komentářem v návštěvní knize přitom podle jeho kritiků stojí hlavně přehnané sebevědomí.

"Doufám, že se do toho muzea jednou vrátí, až bude starší a moudřejší, a třeba pochopí podstatu hodnot jako je skromnost a pokora," poznamenala v online komentáři jedna z kritiček.

 

Právě se děje

Další zprávy