"Jsme rozzlobení, jsme zklamaní, ale víme, co je potřeba udělat. A chceme to udělat," dodal Kiska, který také řekl, že s programem nové strany pomáhá bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
Program chce Kiska představit až na zářijovém sněmu, už v pondělí ale vyjmenoval hlavní témata, na která se bude partaj soustředit. Za prioritu označil kvalitní a dostupné zdravotnictví pro každého. Zlepšit chce také stav školství a životního prostředí, problém vidí například v masovém kácení stromů nebo používání jednorázových plastů.
"Potřebujeme dostat do politiky schopné lidi. Potřebujeme vrátit Slovensko zpět lidem," dodal Kiska.
Na začátku tiskové konference ještě před Kiskovým projevem promluvil sedmnáctiletý aktivista Marek Mach, který upozornil na problém korupce na Slovensku. "Situace už došla do momentu, kdy cítím potřebu vyjádřit podporu slušné prodemokratické zemi," prohlásil Mach.
Kiska na brífinku představil také nové členy strany, mezi nimi bývalou europoslankyni Janu Žitňanskou, svého někdejšího poradce pro vnitřní politiku Michala Luciaka nebo někdejší státní tajemnici ministerstva spravedlnosti Márii Kolíkovou. Do strany vstoupil také Juraj Šeliga, který stál v čele iniciativy Za slušné Slovensko, jež organizovala protesty po vraždě slovenského reportéra Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.
Podle červnového průzkumu agentury Focus by Kiskovu stranu volilo 6,2 procenta lidí.
Kiska se na tiskové konferenci také vymezil vůči vládní straně Směr-sociální demokracie, s jejímž předsedou a někdejším premiérem Robertem Ficem měl vyostřené vztahy. Za partnery nového politického subjektu označil největší opoziční strany Svoboda a solidarita (SaS), Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), jakož i neparlamentní Křesťanskodemokratické hnutí či dvojici stran Progresivní Slovensko a Spolu, které v koalici vyhrály na Slovensku květnové eurovolby.