Americké firmy sledují s obavami hurikán Joaquin. Obávají se scénáře z roku 2012

ČTK ČTK
30. 9. 2015 21:06
Tropická bouře Joaquin, která se blíží k Bahamským otrovům, nabyla síly hurikánu kategorie 1. Podle předpovědi amerického Národního střediska pro hurikány by se měla stočit k východnímu pobřeží Spojených států a přejít do kategorie 2 podle pětistupňové Saffir-Simpsonovy škály s větry dosahujícími rychlosti 154-177 kilometrů za hodinu. Panují obavy, že by hurikán takové síly mohl způsobit podobné škody jako hurikán Sandy před třemi lety.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Americké energetické společnosti se připravují na možnost, že na New York počátkem příštího týdne udeří hurikán Joaquin. Obávají se, že by mohl způsobit podobné škody jako hurikán Sandy v roce 2012, napsala ve středu agentura Reuters.

Tropická bouře Joaquin už nabyla síly hurikánu kategorie 1 a nyní se blíží k Bahamským ostrovům, od nichž je zhruba 300 kilometrů daleko na východ

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) předpovídá, že se živel stočí k východnímu pobřeží Spojených států a přejde do kategorie 2 podle pětistupňové Saffir-Simpsonovy škály s větry dosahujícími rychlosti 154-177 kilometrů za hodinu.

I když trasa postupu cyklony je zatím nejistá, NHC předpokládá, že hurikán k pevnině dospěje začátkem příštího týdne někde mezi Severní Karolínou a New Yorkem.

Podle dosavadních údajů se zdá, že Joaquin "jde ve stopách" podobných postupu hurikánu Sandy. Ten ve Spojených státech připravil o život více než sedm desítek lidí a způsobil škody ve výši přesahující 50 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy