Americká armáda začne přijímat i transsexuály. Jsou jich v ní už tisíce, svůj stav ale musí tajit

ČTK ČTK
25. 6. 2016 11:46
V americké armádě je už dnes podle odhadů až patnáct tisíc transsexuálů. Ti ale svoji identitu musí tajit. Od příštího měsíce to prý nebude nutné - ministerstvo obrany prý plánuje zákaz armádní služby pro otevřeně transgenderové osoby zrušit. Dosavadní pravidla jsou prý zastaralá a armádu poškozují. Homosexuálové už mohou v armádě sloužit od roku 2011.
Transsexuálů jsou prý v americké armádě tisíce. Dosud svoji identitu musí tajit. (Ilustrační foto)
Transsexuálů jsou prý v americké armádě tisíce. Dosud svoji identitu musí tajit. (Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Washington - Americké ministerstvo obrany plánuje už příští měsíc zrušit zákaz armádní služby pro otevřeně transgenderové osoby. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na své zdroje v Pentagonu. Už v roce 2011 armáda povolila službu příslušníků armády s otevřeně homosexuální orientací.

Podle ministra obrany Ashtona Cartera jsou pravidla zapovídající službu transsexulálů zastaralá a armádu poškozují.

Organizace bojující za práva sexuálních menšin plány ministerstva vítají. "Transgenderoví příslušníci ozbrojených složek si zhluboka vydechnou," komentovala chystané zrušení zákazu Ashley Broadwayová-Macková, šéfka sdružení rodinných příslušníků armádních zaměstnanců AMPA.

Podle odhadů americká armáda zaměstnává až 15 000 transgenderových osob, ti ale museli až dosud svou identitu tajit, protože jinak by v ní dál pracovat nemohli.

 

Právě se děje

Další zprávy