Alice? Charlotte? Británie dychtivě čeká na jméno princezny

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2015 22:39
V úvahu připadají také Olivia, Elizabeth a Victoria. Média očekávají oznámení jména během pondělí.
William a Catherine ukazují dceru po porodu v Londýně, 2. května 2015
William a Catherine ukazují dceru po porodu v Londýně, 2. května 2015 | Foto: Reuters

Londýn - Británie čeká na oznámení jména novorozené dcery prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate, dříve než v pondělí se ho však nedozví. Novorozenou vnučku navštívili v neděli i prarodiče, princ Charles s chotí Camillou a Michael a Carole Middletonovi.

Podle bookmakerů jsou favorizovanými jmény Alice a Charlotte, za nimi Olivia, Elizabeth a Victoria, uvedl v neděli web stanice BBC. Dříve se mezi spekulacemi a bookmakery navíc citovala i jména Diana, Eleanor a Alexandra.

Kate porodila v sobotu dopoledne necelé tři hodiny po příjezdu do nemocnice a už večer odjela s holčičkou, manželem a synem Georgem do Kensingtonského paláce, kde rodina v Londýně žije. Místní média očekávají brzké oznámení jména princezny, v neděli k tomu ale nedošlo a nejbližší možností je tak pondělí. U George to bylo za dva dny po narození.

Následník britského trůnu v doprovodu choti, vévodkyně Camilly, strávil podle médií ve společnosti svého druhého vnoučete celou hodinu. Podívat se na nový přírůstek do rodiny, jehož oficiální titul zní "její královská výsost, princezna z Cambridge", přijeli v neděli i rodiče vévodkyně Kate a také její sestra Pippa.

Narození dcery Williama a Kate vyvolalo u mnoha Britů nadšení, zaplnilo první stránky většiny nedělních listů a některé londýnské pamětihodnosti jako Tower Bridge se pomocí nového osvětlení zbarvily do růžové barvy.

V pondělí v 15:00 SELČ (14:00 místního času) bude v Londýně na počest novorozené princezny vypáleno přes stovku dělových salv, 41 z Hyde Parku a 62 z hradu Tower.

V souvislosti s příchodem druhorozeného potomka Kate a Williama se roztrhl pytel se sázkami. Britští bookmakeři podle médií už rozdělili 500.000 liber (téměř 19 milionů korun) mezi ty, kdo tipovali, že se narodí holčička.

Celkový zisk sázkařů by přitom mohl dosáhnout až milion liber, pokud vyhraje některé z nejvíce tipovaných jmen.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy