Asadovy vrtulníky zaútočily v Aleppu chlorem. 80 lidí bylo zraněno, tvrdí dobrovolníci

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 7. 9. 2016 13:11
Syrská armáda čelí novému obvinění z použití barelových bomb s chlorem. Podle dobrovolníků, na něž se odvolává server BBC, bylo při úterním útoku na obléhané Aleppo zraněno 80 lidí. Z vrtulníků byly podle Syrské civilní obrany svrženy čtyři bomby. Zprávu nelze nezávisle ověřit. Vyšetřování vedené OSN v srpnu ukázalo, že vláda prezidenta Bašára Asada použila chlor v nejméně dvou případech. Damašek ovšem používání chemických zbraní dlouhodobě odmítá.
Foto: Reuters
Syrská armáda Bašára Asada čelí novému obvinění z použití barelových bomb s chlorem. Údajný útok vedla na část syrského Aleppa, kterou ovládá opozice. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy