Asadovy vrtulníky zaútočily v Aleppu chlorem. 80 lidí bylo zraněno, tvrdí dobrovolníci

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 7. 9. 2016 13:11
Syrská armáda čelí novému obvinění z použití barelových bomb s chlorem. Podle dobrovolníků, na něž se odvolává server BBC, bylo při úterním útoku na obléhané Aleppo zraněno 80 lidí. Z vrtulníků byly podle Syrské civilní obrany svrženy čtyři bomby. Zprávu nelze nezávisle ověřit. Vyšetřování vedené OSN v srpnu ukázalo, že vláda prezidenta Bašára Asada použila chlor v nejméně dvou případech. Damašek ovšem používání chemických zbraní dlouhodobě odmítá.
Foto: Reuters
Syrská armáda Bašára Asada čelí novému obvinění z použití barelových bomb s chlorem. Údajný útok vedla na část syrského Aleppa, kterou ovládá opozice. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 19 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy