Vše o koronaviru. Počty nakažených, statistiky, praktické rady i hlasy odborníků

Aktuálně.cz Denis Chripák Aktuálně.cz, Denis Chripák
Aktualizováno 4. 11. 2020 1:26
Rozsáhlá epidemie nového koronaviru Covid-19 zasáhla velmi citelně do života téměř každého obyvatele Česka. Online deník Aktuálně.cz připravil pro své čtenáře řadu praktických rad a návodů, které pomáhají řešit nejen zdravotní, ale také ekonomické, psychologické i další dopady této krize.

Aktuální informace o koronaviru

Koronavirus covid-19 zaměstnává svět od začátku roku 2020 a na podzim znovu nabrala epidemie sílu i v Česku. V grafice najdete data za celou republiku i jednotlivé kraje o celkových počtech nakažených či případy nákazy rozdělené podle pohlaví a věku. Výskyt potvrzených případů onemocnění a úmrtí v jednotlivých státech světa přinášíme v přehledné mapě.

Počet plně očkovaných

V těžkém stavu

Testů (PCR)

Celkem

Testů (AG)

Celkem

Přírůstek

Celkem

Zotavených

Celkem

Úmrtí

Celkem

Celostátní informační linka – 1221 – je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.
Oficiální informace www.szu.cz www.mzcr.cz

Celkem vykázaná očkování v krajích ČR podle typu vakcíny

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Očkovací látky v Česku podle celkem vykázaných očkování

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Důležitá data o probíhající pandemii v ČR

  • Denní přehled
  • Kumulativní přehled
  • Přehled za posledních 60 dní
  • Kompletní přehled za celé období
  • Přehled za posledních 60 dní
  • Kompletní přehled za celé období

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Přehled hospitalizací osob

Osoby s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19
  • Přehled za posledních 60 dní
  • Kompletní přehled za celé období

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Kolik už jednotlivé země EU rozdaly očkovacích dávek?

Srovnání zahrnuje jen členské státy Evropské unie. Ty totiž podléhají jednotnému procesu schvalování očkovací látky a vakcínu prostřednictvím společného unijního systému také nakupují. Některé země si nicméně zajistily i dodávky navíc, jen pro sebe. Údaje o počtu dávek i zcela naočkovaných lidí zveřejňuje každý stát sám a jindy, vždy proto uvádíme datum jejich poslední aktualizace. Česká čísla se obnovují nepravidelně, oficiálně je úřady zveřejňují jednou týdně, vždy ve čtvrtek.

-
Počet očkovaných(1 či 2 dávky vakcíny) - %
-
Počet plně očkovaných(2 dávky vakcíny) - %
-
Počet očkovaných jednou dávkou -
Počet užitých dávek vakcíny celkem -
Počet užitých dávek vakcíny na 100 lidí -
Datum aktualizace za danou zemi: -
0 %
- %
žádná data
Albánie Belgie Bělorusko Bosna a Hercegovina Bulharsko Černá Hora Česko Dánsko Estonsko Finsko Francie Chorvatsko Irsko Itálie Kosovo Kypr Litva Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Makedonie Malta Moldavsko Německo Nizozemsko Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Řecko Rumunsko Rusko Slovensko Slovinsko Španělsko Srbsko Švédsko Švýcarsko Turecko Ukrajina Velká Británie Island

Pozn.: Aby byl člověk imunní proti nemoci covid-19, musí dostat dvě dávky. Vyplývá to z povahy vakcín, které jsou nyní v EU k dispozici. Údaje o počtu lidí, kteří jsou už zcela naočkovaní, zatím zveřejňují jen vybrané státy. Údaje z Rakouska mohou být podle informací tamních médií nadhodnocené, v tomto i ve všech dalších případech ale grafika vychází z oficiálních dat zdravotnických autorit v každé zemi.

Zdroj: Our World in Data | Aktualizováno:

Celkový počet potvrzených nakažených

(dle trvalého bydliště)
-Hlavní město Praha -Jihočeský kraj -Jihomoravský kraj -Karlovarský kraj -Kraj Vysočina -Královéhradecký kraj -Liberecký kraj -Moravskoslezský kraj -Olomoucký kraj -Pardubický kraj -Plzeňský kraj -Středočeský kraj -Ústecký kraj -Zlínský kraj -Nezjištěno

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Případy nákazy dle pohlaví a věku

(pouze záznamy KHS)

Zdroj dat: Údaje MZ ČR

Ze speciálů DVTV

Související články

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy