Vtipálek přejmenoval Zlín na Gottwaldov

Kristina Winklerová
21. 8. 2009 10:54
Zlín - Jako za starých časů si museli ráno připadat lidé přijíždějící do Zlína. Neznámý vtipálek totiž na dopravním značení přepsal název města na Gottwaldov.
Ze Zlína se stal díky vtipálkovi opět Gottwaldov.
Ze Zlína se stal díky vtipálkovi opět Gottwaldov. | Foto: PČR

"Na značkách jsou nálepky, které odpovídají velikosti cedule a jsou velmi věrohodné," vysvětlila policejní mluvčí Jana Bartíková.

Policisté ve spolupráci s městskými strážníky zjistili, že pachatel přelepil celkem osm cedulí na čtyřech hlavních zlínských příjezdových cestách.

Pokud se nálepky podaří strhnout tak, že se původní značení nepoškodí, bude se jednat jen o přestupek.

"Autora tohoto vtípku však pravděpodobně nepobaví informace, že za změnu dopravního značení je možné uložit pokutu až do výše 300 tisíc korun," dodala mluvčí.

Správa a údržba silnic Zlínska už pracuje na tom, aby značky uvedla do původního stavu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy