Infobox
Další aktuální články o vesmíru naleznete ZDE:
O úkazech na obloze informuje Štefánikova hvězdárna v Praze na svých webových stránkách.
Největší planeta sluneční soustavy - Jupiter - bude jediná oběžnice Slunce, kterou je možné večer v září na obloze pozorovat. Vidět bude v souhvězdí Vah.
Hvězdářskými dalekohledy jsou vidět i její čtyři měsíce - Io, Europa, Ganimed a Kalisto.
Měsíc je možné na večerní obloze pozorovat od soboty 2. do čtvrtka 7. září. Další příležitostí bude sobota 30. září. Pravě poslední zářijový den budou podmínky pro pozorování nejlepší. Měsíc je totiž v první čtvrti. Úplněk a také částečné zatmění Měsíce nastane ve čtvrtek 7. září. Úkaz bude možné pozorovat nad východním obzorem.
V Praze vyjde Měsíc 7. září v 19:32 středoevropského letního času. Začátek zatmění nastane šest minut po osmé večer. Nejvíce bude Měsíc zastíněn ve 20:51 a ze stínu Země zcela vystoupí ve 21:37. Měsíc zapadne až následující den v 07:02. Časové údaje pro jiná místa České republiky se liší jen nepatrně.
Za bezměsíčných nocí, kdy světlo Měsíce neruší svým světlem pozorování, bude možné sledovat objekty vzdáleného vesmíru. Patří mezi ně například dvojhvězdy Albireo v souhvězdí Labutě, gama v souhvězdí Delfína nebo Mizar a Alkor ve Velkém vozu. Na hvězdokupy je možné se podívat do souhvězdí Herkula a Štítu. Jsou tam hvězdokupy kulová s označením M 13 i otevřená s
označením M 11.
Jiným zajímavým objektem je prstencová mlhovina v souhvězdí Lyry. Vzdálené galaxie je možné vyhledat ve Velkém voze nebo v souhvězdí Andromedy.