V Belgii ubodal český občan nevlastního bratra kvůli hádce o přítelkyni

ČTK ČTK
25. 9. 2023 21:25
V obci Neeroeteren na severovýchodě Belgie ubodal v pátek 21letý český občan svého o devět let staršího nevlastního bratra. Důvodem smrtelné potyčky byla podle belgického serveru Nieuwsblad hádka o útočníkovu přítelkyni, která byla incidentu rovněž přítomná. Starší z bratrů zemřel po převozu do nemocnice, mladšího zadržela policie.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

"Náš zastupitelský úřad byl na základě informací belgické policie informován o úmrtí českého občana v obci Maaseik," řekl dnes televizi Prima mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake. Menší Neeroeteren administrativně spadá právě pod Maaseik. "My jsme v tuto chvíli v kontaktu jak s policejním prezidiem ČR, tak s belgickou policií, která spolupracuje na vyšetřování, ale vzhledem k vyšetřování nemůžeme podrobnosti komentovat," dodal Drake.

Útok se stal v pátek ráno v domě, který patřil útočníkovi. Jeho bratr, přítelkyně a tři další lidé tam byli na návštěvě. Podle sousedů oslovených belgickým serverem byl majitel klidný a málomluvný, hodně času trávil v práci. Do jeho domu se občas sjíždělo mnoho aut, která pak zase odjela.

Útočník svou oběť zasáhl nožem nejméně pětkrát, přivolaná záchranná služba raněného převezla do nemocnice. Tam později svým zraněním podlehl. Policie zajistila místo činu a ještě v pátek podezřelého vyslechla. Pořídila podle médií také snímky 360° kamerou, kterou laboranti ovládají na dálku. Záznam může být využit pro pozdější rekonstrukci místa činu.

V útoku údajně mohla hrát roli i konzumace omamných látek, píše server. V sobotu měl být útočník předveden před vyšetřujícího soudce, o výsledku se ale belgická média nezmiňují.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy