To je mor, to rakovina. Podívejte se

To je mor, to rakovina. Podívejte se
Snímek zachycuje Staphylococcus aureus neboli zlatého stafylokoka. Jde o druh grampozitivních bakterií, které ničí tkáně. Často se projevuje jako otrava jídlem.
Kolorovaný snímek z magnetické rezonance ukazuje 12000násobnou zvětšeninu bakterie Salmonely. Způsobuje průjmové onemocnění.
Rentgenový snímek ukazuje kosti v ruce stižené artritidou. Jde o revmatické onemocnění kloubů.
Hemoragická E. coli. Bakterie se přenáší nejčastěji špatně upravenými potravinami, zejména nedovařeným masem a mléčnými produkty. Způsobuje průjmy a koliky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
12. 8. 2009 15:01

Agentura Reuters vydala sérii unikátních snímků, které ukazují nejrůznější původce nemocí a jejich "účinkování" v lidském těle. Podívejte se, co všechno již dnes dokáží přístroje nasmínkovat.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy