Srbové vyplenili cestou do Prahy dvě benzinky

Report
20. 8. 2009 7:51
Praha/Brno - Policie je v plné polní. Už od včerejška řeší příjezd horkokrevných fotbalových fanoušků srbského klubu CZ Bělehrad.

Slavný fotbalový tým se s pražskou Slavií utká dnes večer. Chuligáni, neslavně proslulí po celé Evropě, ovšem řádí už od středečního odpoledne.

První incident se odehrál hned poté, co přejeli hranice České republiky. Na benzince v Ladné na Břeclavsku nezaplatili za zboží a podle policejního mluvčího Pavla Švába se chovali "jako stádo zvířat".

"Vtrhli do obchodu, kde si opatřili zásoby na další cestu. Jak už to v podobných případech bývá zvykem, neobtěžovali se s placením," popsal mluvčí chování výtržníků. Ještě do půlnoci muselo patnáct z nich opustit zemi a fotbal uvidí maximálně v televizi.

Podstatně hůře dopadl majitel čerpací stanice v Hustopečích u Brna, kde rovněž zastavil autobus s chuligány. "Jeho pasažéři zřejmě chtěli pomstít své kolegy a počínali si obdobně. Své předchůdce trumfli ještě posprejováním budovy," uvedl Šváb. Majitel vyčíslil škodu na sto tisíc korun.

Kuriózní nádech měl posléze noční "incident" v restauraci U Vejvodů. Tam se podle agentury Mediafax sešlo na šedesát fanoušků CZ Bělehrad, byli ovšem hlučnější, než bylo záhodno. Hostinský proto na ně zavolal policii.

Srbští příznivci zabrali celý výčep. Popíjeli pivo a dali se do zpěvu chorálů oslavujících jejich klub. Hospodský na ně zavolal policii, protože se obával výtržností.

Před podnik se sjelo asi třicet mužů zákona, kteří pomohli bujaré hosty z podniku dostat. "Nelíbilo se mu, že zpíváme, je to slávista," postěžoval si jeden z rozhořčených fanoušků. "Proč bychom tady nemohli chlastat, peníze máme, číšníkovi jsme je ukazovali," divil se jeho kolega.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy