I Okamura obhájil, bude dál předsedou SPD. Protikandidáta neměl

ČTK ČTK
13. 4. 2024 15:36
Nejen kongresem ODS v sobotu žije česká politika. Předsedou si strana zvolila opět Petra Fialu. Raduje se ale také Tomio Okamura, do svého čela si ho na své konferenci opět zvolila SPD. Na celostátní konferenci dostal 195 z 216 odevzdaných hlasů. Neměl protikandidáta.
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura na celorepublikové konferenci SPD, 13. dubna 2024, Praha.
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura na celorepublikové konferenci SPD, 13. dubna 2024, Praha. | Foto: Profimedia.cz

Na konferenci to oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal. Delegáti a delegátky budou volit ještě zbývající čtyři členy předsednictva. Výsledky vedení hnutí oznámí před 17:00.

Podle Doležala získal Okamura 88 procent hlasů. Vydalo se 223 lístků. Přítomní jich odevzdali 216 - platných bylo 215 a neplatný jeden. Okamuru podpořilo 195 hlasujících. Podle Doležala by pro zvolení v prvním kole stačilo 168 hlasů.

Okamura poděkoval za důvěru a podporu. Je to podle něj silný mandát k prosazování programu hnutí a také k tomu, "aby uspělo ve volbách".

Dosavadní pětičlenné předsednictvo spolu s Okamurou tvořil místopředseda hnutí Radim Fiala, poslanci Radek Rozvoral a Radovan Vích a europoslanec Ivan David. Také oni kandidují. Místopředsedu si pak vedení vybere ze svého středu.

 

Právě se děje

Další zprávy