Soud: V Ingosstrachu má PPFI své podíly jisté

Ekonomika Reuters Ekonomika, Reuters, Redakce EKO
18. 11. 2008 15:00
Spor s Děripaskou pokračuje
Foto: PPF

Moskva - Nejvyšší arbitrážní soud v Rusku rozhodl, že česká investiční skupina PPF Investments (PPFI) má kontrolu nad 38,46 procenty akcií jedné z největších ruských pojišťoven Ingosstrach.

"Rozhodnutí nejvyššího arbitrážního soudu udělalo tečku za sporem o zákonnost nabytí podílu v jedné z největších ruských pojišťoven," uvedl mluvčí PPFI Jan Piskáček.

Investiční skupina jako menšinový akcionář už rok marně usiluje o zastoupení ve vedení pojišťovny, kterou blokuje většinový akcionář, holding Bazel nejbohatšího Rusa Olega Děripasky.

"Vzhledem k rozhodnutí soudu počítáme s tím, že se opakovaná výroční valná hromada dnes odehraje s přihlédnutím k zájmům všech akcionářů," dodal Piskáček.

Přístup do dozorčí rady považují lidé z PPFI za rozhodující. Jedině tak totiž mají šanci svou nemalou investici do Ingosstrachu zhodnotit.

Šéfka finanční divize Bazelu a hlavní Děripaskova vyjednavačka v kauze Ingosstrach Olga Zinovjevová vstup Čechů do rady nevyloučila. Zároveň ale soudí, že ani při členství v radě se pozice PPFI nezmění. "Není možné prodat firmu proti vůli jejího majitele," informují Hospodářské noviny.

PPF Investments je nezávislá mezinárodní skupina pro oblast soukromých investic registrovaná na Jersey. Skupinu vlastní bývalý manažer finanční skupiny PPF Tomáš Brzobohatý, minoritním akcionářem je také majitel PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner.

PPFI se zaměřuje na ekonomiky přechodného období v regionu střední a východní Evropy a Asie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Jihomoravští policisté zadrželi loni na hranicích se Slovenskem 14 tisíc migrantů

Jihomoravští policisté zadrželi za loňský rok na hranicích se Slovenskem zhruba 14 tisíc nelegálních migrantů, od 29. září, kdy byly zavedené intenzivní kontroly, jich bylo téměř šest tisíc. V lednu už počet zadržených migrantů výrazně klesl díky kontrolám i počasí, řekl v sobotu novinářům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil.

Od neděle kontroly skončí a budou pouze namátkové. Policie bude také nadále monitorovat pohyb na hraničních přechodech, na zelené hranici i situaci v příhraničních obcích. Na ostrahu hranic bude vyčleněno na denní směně 39 policistů, což je zhruba desetina stavu z doby nejvyššího nasazení.

Od neděle bude také možné znovu volně překračovat zelenou hranici. Zjednoduší to situaci turistům, kteří, ač je Česko a Slovensko součástí schengenského prostoru, přes zelenou hranici nemohli.

Drtivá většina, 93 procent, zadržených migrantů byli loni Syřané. "Převážně se jednalo o mladé muže, výjimečně o matky s dětmi. Letos v lednu už to nebyli Syřané, ale například Moldavané," řekl Tržil. 

Další zprávy